Paracord

Paracord - jinak též známý jako padáková šňůra. Název vychází ze slov parachute (padák) a cord (šňůra). Jde o typ šňůry, která je použita na padácích a díky své pevnosti a odolnosti ji začali používat američtí vojáci také pro jiné účely v jejich každodenním životě, která se aktuálně hojně využívá pro zhotovení nejrůznějších výrobků.

Pro naše účely používáme k výrobě obojků paracord typu III, II a I. Vodítka jsou zhotovena z paracordu typu III.

Paracord TYP III: Průměr +/- 4mm. Vyrábí se v různých barvách a vzorech. Tento Paracord typu III je originálním produktem USA nebo EU. Je ze 32 pramenů a 7 měkkých, kroucených vláken v jádru. Specifikace: Průměr ca. 4 mm. / Nosná síla: 247 kg či 545 lbs. / z nylonu. Prát lze na 30°C nejlépe však ošetřit kartáčkem.

Paracord TYP II: Průměr ca. 3 mm. Příze vysoké kvality. Obal tohoto paracordu se skládí ze 16 pramenů. Jádro má 3 dvoupramenná vlákna. Nosná síla: 425 lbs/kilo (192 kg). Hustota nylonu: 1,15 g/cm³ . Může se o 5-10% zmenšit po kontaktu s vodou. Vyrobeno v USA. Prát lze na 30°C ( vzhledem k intenzivnímu barvení je možné, že některé barvy po kontaktu s vodou mohou změnit barvu či se zabarvit) nejlépe však ošetřit kartáčkem.

Paracord TYP I: Průměr: Ca. Ø1,9 mm. Váha: 1.42 gram per meter. Certifikovaná minimální schopnost přetržení: 45 kg (100 lbs). Material: 100% Nylon. Struktura: Obal: 16 pramenů. Jádro: 1 lanko. Prát lze na 30°C nejlépe však ošetřit kartáčkem.